Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16BD
D38999/24JG16BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG16BD.pdf
Availability of D38999/24JG16BD
QUANTITY
D38999/24JG16BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16BD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16BD
Related LinksD38999/, D38999/24JG16BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16BD Details Description
Related parts for D38999/24JG16BD
JUMPER-H1506TR/A3048G/H1504TR12" datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.48A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
T4016, 4NC, NO ACT, 3 X 0.5 INCH datasheet.pdf
TRIM KIT FOR UMQ-2856-D RT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf