Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16HA-LC
D38999/24JG16HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG16HA-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16HA-LC
QUANTITY
D38999/24JG16HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16HA-LC
LCD TFT 5.0" 960X234 QVGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 460MA 575 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3 OHM datasheet.pdf
RES 442K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.5UH 22A 2.9 MOHM SMD datasheet.pdf