Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16HB
D38999/24JG16HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG16HB.pdf
Availability of D38999/24JG16HB
QUANTITY
D38999/24JG16HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16HB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16HB
Related LinksD38999/, D38999/24JG16HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16HB Details Description
Related parts for D38999/24JG16HB
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
75MM WIDE FLUSH MT BRACKET datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 30POS datasheet.pdf
TB12 GLAND PLATE SS datasheet.pdf
TOOL CRIMP HEAD FOR CT-2500 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf