Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16JB-LC
D38999/24JG16JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16JB-LC
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG16JB-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16JB-LC
QUANTITY
D38999/24JG16JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16JB-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16JB-LC
POLYSWITCH RUE SERIES 4.00A datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8VSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 619 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE PROTECT POLUTHYLENE 4"X300' datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 2010 datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf