Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16JB-LC
D38999/24JG16JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG16JB-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16JB-LC
QUANTITY
D38999/24JG16JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16JB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16JB-LC
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 ORANGE W/BOOT 3' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A 8SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS IPASS RT ANG SMD datasheet.pdf
CA MPO-MPO 12 FIBER 98.4FT datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 605MA 280 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 100V 10% BP 1825 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf