Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16PD-LC
D38999/24JG16PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16PD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG16PD-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16PD-LC
QUANTITY
D38999/24JG16PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16PD-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16PD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16PD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16PD-LC
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 120/240VAC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf