Vishay Thin Film PHP00805E9881BST1
PHP00805E9881BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9881BST1
Brief Description
RES SMD 9.88K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9881BST1.pdf
Availability of PHP00805E9881BST1
QUANTITY
PHP00805E9881BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9881BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9881BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E9881BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E9881BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E9881BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E9881BST1
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC BLADE datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 16POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 12POS GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf