Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16PD-LC
D38999/24JG16PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG16PD-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16PD-LC
QUANTITY
D38999/24JG16PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16PD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16PD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16PD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16PD-LC
RES SMD 7.69KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL ZVLA DF CL ZPS2.5 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC 214AB datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf