Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG39HD-LC
D38999/24JG39HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG39HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG39HD-LC.pdf
Availability of D38999/24JG39HD-LC
QUANTITY
D38999/24JG39HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG39HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG39HD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG39HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG39HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG39HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG39HD-LC
IC Z8 GP MCU 8K OTP 48SSOP datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROC 12BIT 48LQFP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT IONIZATN 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL LOG 18 IN 12OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
STANDARD CABLE TIE, 4" LONG, 18L datasheet.pdf