Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41AB
D38999/24JG41AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG41AB.pdf
Availability of D38999/24JG41AB
QUANTITY
D38999/24JG41AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41AB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41AB
Related LinksD38999/, D38999/24JG41AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41AB Details Description
Related parts for D38999/24JG41AB
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HOUSING 62POS .100 DL datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC SO 93.75MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 83.37VC P600 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82 OHM 1% 30W datasheet.pdf
YLW PLASTIC 3 LONG BODY PADLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 20A 2"DIN BROWN SEAL datasheet.pdf