Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41HA-LC
D38999/24JG41HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG41HA-LC.pdf
Availability of D38999/24JG41HA-LC
QUANTITY
D38999/24JG41HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG41HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG41HA-LC
DESOLDER WICK PAD 1.5"SO 1PK=10 datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA-RA 48" RG-178 datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V TO-3 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 100W 230V datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP STOP datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf