Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41HD-LC
D38999/24JG41HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG41HD-LC.pdf
Availability of D38999/24JG41HD-LC
QUANTITY
D38999/24JG41HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG41HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG41HD-LC
CAP FILM 10000PF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DSUB DE PLASTIC BRACKET D*/D*M datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf