Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41HD
D38999/24JG41HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG41HD.pdf
Availability of D38999/24JG41HD
QUANTITY
D38999/24JG41HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41HD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41HD
Related LinksD38999/, D38999/24JG41HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41HD Details Description
Related parts for D38999/24JG41HD
CONN HEADER 6POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
IC SLIC VOICE ACCESS PDSO-20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 113 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1/8" 11.73" datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 32VDC 0603 datasheet.pdf