Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41JN-LC
D38999/24JG41JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG41JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JG41JN-LC
QUANTITY
D38999/24JG41JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG41JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG41JN-LC
DSTV TS 10-24 VH datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC ADC AUDIO STER 24BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 1200V 5KA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
1.25MM F/L 20POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
TERM DRAG PLATE datasheet.pdf
COUPLER 30 DB 2-4GHZ datasheet.pdf
2400UF 30V 25.4X41.28 85C AXI datasheet.pdf