Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41PA
D38999/24JG41PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG41PA.pdf
Availability of D38999/24JG41PA
QUANTITY
D38999/24JG41PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41PA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41PA
Related LinksD38999/, D38999/24JG41PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41PA Details Description
Related parts for D38999/24JG41PA
MOUNTING BUTTON 0.590 ACETAL WHT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERMINATION HEAD FRAME datasheet.pdf
FILTER DC 1500A datasheet.pdf