Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41SB
D38999/24JG41SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG41SB.pdf
Availability of D38999/24JG41SB
QUANTITY
D38999/24JG41SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41SB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41SB
Related LinksD38999/, D38999/24JG41SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41SB Details Description
Related parts for D38999/24JG41SB
IC CURRENT MONITOR 0.5% SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 12.95MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 32POS SNGL PCB datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 1.3A SOT223 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf