Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG75PB-LC
D38999/24JG75PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG75PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 4C 4#8(TWIN) PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JG75PB-LC.pdf
Availability of D38999/24JG75PB-LC
QUANTITY
D38999/24JG75PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG75PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG75PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG75PB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG75PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG75PB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG75PB-LC
RIVET SNAP 0.217" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC LI-ION POWER MGT 40VQFN datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 11.1K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf