Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21HD
D38999/24JH21HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH21HD.pdf
Availability of D38999/24JH21HD
QUANTITY
D38999/24JH21HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21HD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21HD
Related LinksD38999/, D38999/24JH21HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21HD Details Description
Related parts for D38999/24JH21HD
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
CONN HEADER 12PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 12POS datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLK 1.2" HOLE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
ROUND SPACER M2.7 STEEL 4MM datasheet.pdf