Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21SD-LC
D38999/24JH21SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH21SD-LC.pdf
Availability of D38999/24JH21SD-LC
QUANTITY
D38999/24JH21SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH21SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH21SD-LC
JUMPER-H2730TR/C2016W/X 2" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 43POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 10POS TIN datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG PNL MNT 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 15PS SMD R/A TIN datasheet.pdf