Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH53PA
D38999/24JH53PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH53PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH53PA.pdf
Availability of D38999/24JH53PA
QUANTITY
D38999/24JH53PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH53PA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH53PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH53PA
Related LinksD38999/, D38999/24JH53PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH53PA Details Description
Related parts for D38999/24JH53PA
BLADE TORX T3 4.72" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
FUSE M/TL 5X25MM INDICATOR .100A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 33A TO-247AC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf