Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55HA-LC
D38999/24JH55HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH55HA-LC.pdf
Availability of D38999/24JH55HA-LC
QUANTITY
D38999/24JH55HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH55HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH55HA-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC CONVERTER MXFE SGL 100-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IMPACT DC 3X10 GL SN datasheet.pdf
CONN PLUG MALE M12 4POS CRIMP datasheet.pdf