Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55PN-LC
D38999/24JH55PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH55PN-LC.pdf
Availability of D38999/24JH55PN-LC
QUANTITY
D38999/24JH55PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH55PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH55PN-LC
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 30POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MODULAR PLUG CRIMPER datasheet.pdf
PROTECTIVE TUBE FOR FIBER 1.5M datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf