Xilinx XC2V1000-7BG575C
XC2V1000-7BG575C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-7BG575C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 328 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1000-7BG575C.pdf
Availability of XC2V1000-7BG575C
QUANTITY
XC2V1000-7BG575C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-7BG575C
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-7BG575C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-7BG575CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1000-7BG575C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-7BG575C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1000, XC2V1000-7BG575C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-7BG575C Details Description
Related parts for XC2V1000-7BG575C
IC DAC 10-BIT V-OUT I2C 8-MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU 4.65V ADJ16TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 41 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
POT 100K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf