Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ11PA
D38999/24JJ11PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ11PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ11PA.pdf
Availability of D38999/24JJ11PA
QUANTITY
D38999/24JJ11PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ11PA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ11PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ11PA
Related LinksD38999/, D38999/24JJ11PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ11PA Details Description
Related parts for D38999/24JJ11PA
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 50POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 379 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER CRIMP 2 M PL2 2500 R datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1V 30W datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS datasheet.pdf