Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ24SA-LC
D38999/24JJ24SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ24SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ24SA-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ24SA-LC
QUANTITY
D38999/24JJ24SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ24SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ24SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ24SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ24SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ24SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ24SA-LC
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
JUMPER-H2788TR/C2065A/H2788TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 1.1KHZ PANEL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.2V 70A 84W datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 16 GA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf