Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ37BA
D38999/24JJ37BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ37BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ37BA.pdf
Availability of D38999/24JJ37BA
QUANTITY
D38999/24JJ37BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ37BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ37BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ37BA
Related LinksD38999/, D38999/24JJ37BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ37BA Details Description
Related parts for D38999/24JJ37BA
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
BUSBAR NSCH 15 X 2MM CU 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
1.0 I/O 20P IDT JIG datasheet.pdf
RES 309 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
SW MINI SPDT SHRT HNG LEVER 250V datasheet.pdf