Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ37SA-LC
D38999/24JJ37SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ37SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ37SA-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ37SA-LC
QUANTITY
D38999/24JJ37SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ37SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ37SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ37SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ37SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ37SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ37SA-LC
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SOCKET FOR APD 1-2WAY JAM NUT datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 16PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf