Vishay/BCcomponents BFC241769104
BFC241769104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241769104
Brief Description
CAP FILM 910NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241769104.pdf
Availability of BFC241769104
QUANTITY
BFC241769104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241769104
Internal Part NumberEIS-BFC241769104
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP417
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241769104
Related LinksBFC241, BFC241769104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241769104 Details Description
Related parts for BFC241769104
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 1 CELL AA SEALED datasheet.pdf
RES SMD 542K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CABLE 8COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H datasheet.pdf