Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ37SN
D38999/24JJ37SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ37SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ37SN.pdf
Availability of D38999/24JJ37SN
QUANTITY
D38999/24JJ37SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ37SN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ37SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ37SN
Related LinksD38999/, D38999/24JJ37SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ37SN Details Description
Related parts for D38999/24JJ37SN
AC/DC CONVERTER 13.8V 207W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
HI-TECH C PRO FOR PSOC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN FFC FPC 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR 2MX5R PF datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD datasheet.pdf