Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ43PN-LC
D38999/24JJ43PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ43PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ43PN-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ43PN-LC
QUANTITY
D38999/24JJ43PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ43PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ43PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ43PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ43PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ43PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ43PN-LC
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 650MA 420 MOHM datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.8A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SW 1.5A 200V 150NS DO214AA datasheet.pdf