Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61AA
D38999/24JJ61AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ61AA.pdf
Availability of D38999/24JJ61AA
QUANTITY
D38999/24JJ61AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61AA
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61AA Details Description
Related parts for D38999/24JJ61AA
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN CAP DUST PLASTIC datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP 330MF -20%, +80% 5.5V T/H datasheet.pdf