Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61JA
D38999/24JJ61JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61JA.pdf
Availability of D38999/24JJ61JA
QUANTITY
D38999/24JJ61JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61JA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61JA
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61JA Details Description
Related parts for D38999/24JJ61JA
FIXED IND 27UH 1.8MA 53 MOHM SMD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.2VC AXIAL datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
SMA PNL MT PLUG 4HOLE SQ SOLDER datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V ISO247 datasheet.pdf
CABLE TIE FOR AT2060 TOOL BLK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf