Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61SC
D38999/24JJ61SC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61SC.pdf
Availability of D38999/24JJ61SC
QUANTITY
D38999/24JJ61SC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61SC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61SC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61SC
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61SC Details Description
Related parts for D38999/24JJ61SC
HDC-DW-M20 datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 2.5V 8TDFN datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN LGH 1 1L DUST CAP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO204AL datasheet.pdf