Amphenol Aerospace Operations D38999/24KC8HN-LC
D38999/24KC8HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KC8HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KC8HN-LC.pdf
Availability of D38999/24KC8HN-LC
QUANTITY
D38999/24KC8HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KC8HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KC8HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KC8HN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24KC8HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KC8HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24KC8HN-LC
CONN HEADR BRKWAY .100 50POS R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 34A LFPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES 110 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 55V 16A SOT 223 datasheet.pdf
GWS SERVO KIT WITH FUTABA CONN datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONTROL UNIT 24V/8W datasheet.pdf