Amphenol Aerospace Operations D38999/24KC8SA
D38999/24KC8SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KC8SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 8C 8#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KC8SA.pdf
Availability of D38999/24KC8SA
QUANTITY
D38999/24KC8SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KC8SA
Internal Part NumberEIS-D38999/24KC8SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KC8SA
Related LinksD38999/, D38999/24KC8SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KC8SA Details Description
Related parts for D38999/24KC8SA
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 170MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RITE-ON MARKER REFILL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf
26500 28C 24#20 4#12 SKT PLUG datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf