Amphenol Aerospace Operations D38999/24KD15JB
D38999/24KD15JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KD15JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KD15JB.pdf
Availability of D38999/24KD15JB
QUANTITY
D38999/24KD15JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KD15JB
Internal Part NumberEIS-D38999/24KD15JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KD15JB
Related LinksD38999/, D38999/24KD15JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KD15JB Details Description
Related parts for D38999/24KD15JB
Connector Header 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 140MA 4-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 20POS 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS 0.8MM GOLD datasheet.pdf
TOOL HEXCRIMP DIE RD-316 DBL BRD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
IC CONV DC/DC 5-CHAN 40-QFN datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SCKT datasheet.pdf