Amphenol Aerospace Operations D38999/24KG11JN-LC
D38999/24KG11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KG11JN-LC
Brief Description
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KG11JN-LC.pdf
Availability of D38999/24KG11JN-LC
QUANTITY
D38999/24KG11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KG11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KG11JN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KG11JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24KG11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KG11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24KG11JN-LC
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 200.1UH SMD datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V PLUNGER datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FUSE 56AMP 690V AC TYPE T datasheet.pdf