Epson FA-238 25.0000MB-K5
FA-238 25.0000MB-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-K5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-K5.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-K5
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-K5
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-K5
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-K5 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-K5
RES ARRAY 5 RES 22 OHM 10SRT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
DEV TOOL MPC564XB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 28-HSOP datasheet.pdf