Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD18HD
D38999/24MD18HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD18HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MD18HD.pdf
Availability of D38999/24MD18HD
QUANTITY
D38999/24MD18HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD18HD
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD18HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD18HD
Related LinksD38999/, D38999/24MD18HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD18HD Details Description
Related parts for D38999/24MD18HD
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.22K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE PROFINET datasheet.pdf
#20 SCKT CRMP CNTCT SHOVEL NOSE datasheet.pdf
CONVRTR DC/DC 0.6-3.63V 12A SMD datasheet.pdf