Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD19PD-LC
D38999/24MD19PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD19PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24MD19PD-LC.pdf
Availability of D38999/24MD19PD-LC
QUANTITY
D38999/24MD19PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD19PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD19PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD19PD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MD19PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD19PD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MD19PD-LC
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 167W TO3P-3 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf