Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD19SE-LC
D38999/24MD19SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD19SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MD19SE-LC.pdf
Availability of D38999/24MD19SE-LC
QUANTITY
D38999/24MD19SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD19SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD19SE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD19SE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MD19SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD19SE-LC Details Description
Related parts for D38999/24MD19SE-LC
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ANT TWO-WAY A 38-48MHZ MX 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 54 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf