Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD35AA
D38999/24MD35AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD35AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MD35AA.pdf
Availability of D38999/24MD35AA
QUANTITY
D38999/24MD35AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD35AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD35AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD35AA
Related LinksD38999/, D38999/24MD35AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD35AA Details Description
Related parts for D38999/24MD35AA
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN COVER BACK 34POS MT .100 datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT ADH LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
VARISTOR 216V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
MAX-LOC F1 3/8 .250-.312" STR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 3.5MM datasheet.pdf
MICRO PTCH CRD RED datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3738CUHF datasheet.pdf
RES 294 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf