Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD97SA
D38999/24MD97SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD97SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MD97SA.pdf
Availability of D38999/24MD97SA
QUANTITY
D38999/24MD97SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD97SA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD97SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD97SA
Related LinksD38999/, D38999/24MD97SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD97SA Details Description
Related parts for D38999/24MD97SA
IC CHARGER LI-ION USB/AC 10WSON datasheet.pdf
IC 2X2 CROSSPOINT SWITCH 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU OMAP-35XX 720MHZ 423FCBGA datasheet.pdf
RES 374K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.5K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT143 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf