Amphenol Aerospace Operations D38999/24ME26AA
D38999/24ME26AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ME26AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/24ME26AA.pdf
Availability of D38999/24ME26AA
QUANTITY
D38999/24ME26AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ME26AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24ME26AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ME26AA
Related LinksD38999/, D38999/24ME26AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ME26AA Details Description
Related parts for D38999/24ME26AA
ROUND SPACER 0.032" NYLON 7/8" datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 24SSOP datasheet.pdf
IC DUAL PCMCIA PWR SWITCH 30SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 35A DO4 datasheet.pdf