Amphenol Aerospace Operations D38999/24ME26SA-LC
D38999/24ME26SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ME26SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24ME26SA-LC.pdf
Availability of D38999/24ME26SA-LC
QUANTITY
D38999/24ME26SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ME26SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ME26SA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ME26SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ME26SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ME26SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24ME26SA-LC
SWITCH ROTARY HEX 16-POS TOP 5V datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EDGECARD 132POS SMD W/O POST datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT RPIN VRA 15POS datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RF SWITCH SP5T 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf