Amphenol Aerospace Operations D38999/24MF11HN-LC
D38999/24MF11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MF11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MF11HN-LC.pdf
Availability of D38999/24MF11HN-LC
QUANTITY
D38999/24MF11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MF11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MF11HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MF11HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MF11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MF11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MF11HN-LC
RES 0.33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 8SO datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.50W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 16POS datasheet.pdf
HC RELAY 1 FORM C 120VAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf