Amphenol Aerospace Operations D38999/24MF11PA-LC
D38999/24MF11PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MF11PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MF11PA-LC.pdf
Availability of D38999/24MF11PA-LC
QUANTITY
D38999/24MF11PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MF11PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MF11PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MF11PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MF11PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MF11PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MF11PA-LC
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED 7-SEG 10.9MM CA HER datasheet.pdf
PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
KIT EDM TYPE1 I.MX6 QUAD WIFI BT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
PRO-C HEX DIE RG9-RG214-URM90 datasheet.pdf
DC-DC CONV 2W SGL OUT MED SIP datasheet.pdf