Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11HB-LC
D38999/24MG11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG11HB-LC.pdf
Availability of D38999/24MG11HB-LC
QUANTITY
D38999/24MG11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG11HB-LC
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 2012 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.63"L X 2.25"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 94POS 2MM T/H datasheet.pdf