Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11JA-LC
D38999/24MG11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG11JA-LC.pdf
Availability of D38999/24MG11JA-LC
QUANTITY
D38999/24MG11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG11JA-LC
DC/DC CONVERTER 2.5V 13W datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 216POS .050" datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf