Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16BA
D38999/24MG16BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16BA
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MG16BA.pdf
Availability of D38999/24MG16BA
QUANTITY
D38999/24MG16BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16BA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16BA
Related LinksD38999/, D38999/24MG16BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16BA Details Description
Related parts for D38999/24MG16BA
IDC CABLE - AKC40B/AE40M/APK40B datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
USB A TO PIGTAIL 3.33M CABLE datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.020" 5MM 3LD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 4A SYNC 16LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
SGE-225-2-1280L 10000C SFTY EDGE datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf